Śp. Jan Mann

Z wielkim żalem i bólem zawiadamiamy, że w dniu 27 sierpnia odszedł do wieczności nasz Brat śp. Jan Mann l. 76, z parafii Opole-Wrzoski. Czytaj więcej...

Śp. Józef Rypa

Z naszej Wspólnoty Pan wezwał do wieczności śp. Józefa Rypa z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie-Koźlu Sławięcicach (rejon Kędzierzyn-Koźle).

Czytaj więcej...

śp. Józef Burghardt

W środę 18 listopada 2020 r. Pan wezwał do wieczności naszego Brata, sp. Józefa Burghardt z parafii św. Jana Nepomucena w Starym Koźlu w rejonie kędzierzyńskim.

Czytaj więcej...

śp. Jan Reimann

Z naszej wspólnoty w minioną niedzielę 10 czerwca Pan wezwał do wieczności śp. Jana Reimanna z Kadłuba Turawskiego. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 13 czerwca o godz. 10.00 w Kadłubie Turawskim.

Czytaj więcej...

Nasz Rektor został Biskupem

Ks. Waldemar Musioł, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu, rektor Bractwa Świętego Józefa, moderator etapu diecezjalnego Synodu Biskupów: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia uczestnictwo i misja” oraz sekretarz Komisji Duszpasterstwa KEP, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji opolskiej.

Czytaj więcej...

Śp. Alfons Szymainda

Z głębokim ludzkim żalem i nadzieją w Bogu pokładaną, przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Brata śp. Alfonsa Szymainda, l. 64 z Opola-Wrzosek. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godzinie 11:00 w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Opolu-Wrzoskach.

śp. Joachim Stephan

We wtorek 30 listopada 2021 r. Pan wezwał do wieczności naszego Brata, śp. Joachima Stephan z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie-Koźlu Sławięcicach. 

Czytaj więcej...

Modlitwa za zmarłych

Miesiąc listopada, a zwłaszcza jego pierwsze dni to szczególna okazja do modlitwy za naszych zmarłych Braci, a zwłaszcza tych, którzy odeszli do Pana w ubiegłym roku:

Czytaj więcej...

Kalendarz Bractwa

Z radością informujemy, że udało się wydać już trzeci kalendarz Bractwa Świętego Józefa Diecezji Opolskiej, wzorem ubiegłego roku w rozbudowanej szacie graficznej.

Czytaj więcej...

O Bractwie w Radiu Doxa

Diecezjalne Radio Doxa z okazji IX Diecezjalnego Święta Rodziny przygotowało wiele ciekawych audycji o tematyce rodzinnej. Nie zabrakło jednak ponad godzinnego programu o Bractwie św. Józefa.

Czytaj więcej...

Księga świadectw

Przygotowując się do 10-lecia istnienia Bractwa św. Józefa, planujemy przygotować i wydać księgę świadectw działania naszego patrona w życiu członków Bractwa i ich rodzin.

Czytaj więcej...

Spotkania odwołane!

W trosce o życie i zdrowie wiernych, nawiązując do Komunikatu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz Dekretów Księdza Biskupa Andrzeja Czai, informujemy, że wszystkie spotkania formacyjne zaplanowane w najbliższym czasie zostają odwołane.

Czytaj więcej...

Zmarł śp. Józef Raczyński

Z głębokim ludzkim żalem i nadzieją w Bogu pokładaną, przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Brata śp. Józefa Raczyńskiego z Bliszczyc. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek 23 listopada o godzinie 13:00 w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach.
Módlmy się o spokój jego duszy: Wieczny odpoczynek...

Zmarł śp. Eugeniusz Sługocki

Z głębokim ludzkim żalem i nadzieją w Bogu pokładaną oddajemy w Jego Milosierne Dłonie naszego zmarłego Brata, śp. Eugeniusza Sługockiego, oddanego czciciela św. Józefa, delegata rejonowego rejonu kedzierzyńkiego w Kapitule Bractwa w latach 2012-2016.

Czytaj więcej

Lista rezerwowa uczestników rekolekcji

Z przykrością informujemy, iż lista uczestników na nasze zimowo-wiosenne rekolekcje jest już zamknięta. Można dopisywać się na listę rezerwową. Do wszystkich uczestników już zapisanych na przełomie stycznia i lutego będzie dzwonił ks. Paweł w celu potwierdzenia obecności.

Czytaj więcej

6. rocznica erygowania Bractwa

Każdy, nie tylko okrągły, jubileusz skłania do refleksji i wdzięczności. W 6. rocznicę powstania Bractwa św. Józefa, chcielibyśmy drogim Braciom zapronować refleksję nad przynależnością do naszej wspólnoty. 

Czytaj więcej

Informacje dla kapłanów

Poniżej dostępne są najważniejsze informacje dla kapłanów - duszpasterzy. Tekst został przygotowany na potrzeby biuletynu informacyjnego przygotowanego w związku z tegorocznymi konferencjami rejonowymi.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie zapisów na rekolekcje

Rozpoczynamy zapisy na nasze zimowo-wiosenne rekolekcje, które odbędą się w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjno-Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Skowronek” w Głuchołazach w terminie 9-11 lutego 2018 roku. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek kolacją o godzinie 18.00, zakończenie w niedzielę obiadem ok. 13.00. Koszt uczestnictwa to 170 zł.

Czytaj więcej

Brat Józefowy vs. grzechy główne

W ostatni weekend listopada (od 24 do 26 listopada 2017 r.) do Ośrodka Formacyjno - Wypoczynkowego "Rybak" w Głębinowie przybyła 50 osobowa grupa naszych Braci, by podjąć się trudu zmagań w czasie rekolekcji.

Czytaj więcej

Roraty ze św. Józefem

W wielu parafiach naszej diecezji tegoroczne roraty będą poświęcone osobie św. Józefa. Materiały przygotowała redakcja "Małego Gościa Niedzielnego". Wszystkich Braci zachęcamy do udziału w roratach, niech to będzie czas pięknych spotkań z Maryją i św. Józefem, aby przygotować się na przyjście Chrystusa. Czas adwentu niech zmobilizuje nas do dawania świadectwa i zachęty, aby stać się członkiem Bractwa.

Czytaj więcej

śp. Paweł Morka

Z żalem pragniemy poinformować, że Pan wezwał do siebie kolejnego z naszych Braci z Wrzosek: śp. Pawła Morka. Jego pogrzeb odbył się się we wtorek 17 lipca o godzinie 11.00 we Wrzoskach. Czytaj więcej...

Pielgrzymki dla mężczyzn

W tym roku na naszą doroczną pielgrzymkę Bractwa chcemy pielgrzymować do Kalisza, a jest to związane z trwającym Nadzwyczajnym Rokiem Jubileuszowym dla tamtejszego sanktuarium św. Józefa.

Czytaj więcej

śp. Alfons Kala

Z żalem pragniemy poinformować, że Pan w minioną niedzielę wezwał do siebie kolejnego z naszych Braci z Wrzosek: śp. Alfonsa Kala, który przeżył 85 lat. Jego pogrzeb odbył się w środę 25 lipca o godzinie 13.30 we Wrzoskach.

Kalendarz Bractwa św. Józefa

Udało się wydać kalendarz związany z Bractwem św. Józefa. Jest to planszowy kalendarz formatu A3, podzielony na dwa półrocza. W tle zaprezentowane są zdjęcia kościoła w Jemielnicy, obrazu św. Józefa czczonego przez naszą wspólnotę, figurę św. Józefa ze Seminarium w Opolu, jak również grupowe zdjęcia z rekolekcji i pielgrzymek.

Czytaj więcej

Witamy na nowej stronie

Z radością witamy wszystkich na nowej stronie internetowej Bractwa Świętego Józefa. Po czterech lata funkcjonowania poprzedniej strony, po licznych atakach hakerskich i problemach technicznych, przyszła pora na wykonanie nowej strony.

Więcej